GLPI Plugin - Escalade - en to cs_CZ translation catalogue (47 entries)

en: Assign the technical group on ticket category change
cs_CZ: Přiřadit skupinu techniků při změně kategorie požadavku

en: Assign the technical manager on ticket category change
cs_CZ: Přiřadit vedoucího technika kategorii při změně kategorie požadavku

en: Assign ticket to initial group on solve ticket
cs_CZ: Při řešení požadavku ho přiřadit prvotní skupině

en: Bypass filtering on the groups assignment
cs_CZ: Vynechat filtrování přiřazení skupin

en: Clone and link
cs_CZ: Kopírovat a přiřadit

en: Clone tickets
cs_CZ: Kopírovat požadavky

en: Close cloned tickets at the same time
cs_CZ: Současně uzavřít i požadavky-klony

en: Configuration Escalade plugin
cs_CZ: Nastavení zásuvného modulu Escalade

en: Display delete button
cs_CZ: Zobrazit tlačítko mazání

en: Don't change
cs_CZ: Neměnit

en: Enable filtering on the groups assignment
cs_CZ: Filtrovat dle přiřazení skupin

en: Error : adding actors (group)
cs_CZ: Chyba: přidávání řešitelů (skupina)

en: Error : adding actors (user)
cs_CZ: Chyba: přidávání řešitelů (uživatel)

en: Error : adding documents
cs_CZ: Chyba: přidávání dokumentů

en: Error : adding followups
cs_CZ: Chyba: přidávání doplňující zprávy

en: Error : adding link between the two tickets
cs_CZ: Chyba: přidávání propojení mezi dvěma požadavky

en: Error : adding new ticket
cs_CZ: Chyba: přidávání nového požadavku

en: Error : get old ticket
cs_CZ: Chyba: získání původního požadavku

en: Escalation
cs_CZ: Eskalace

en: Escalation history in tasks
cs_CZ: Historie eskalace v úkolech

en: Group concerned by the escalation
cs_CZ: Skupina které se eskalace týká

en: Group escalated in the ticket
cs_CZ: Skupina eskalovaná v požadavku

en: Manager of the group escalated in the ticket
cs_CZ: Vedoucí skupiny eskalované v požadavku

en: Nota: This feature (creation part) is duplicate with the <a href='##link##'>Behavior</a>plugin. This last has priority.
cs_CZ: Pozn.: Tato funkce (část vytvoření) je duplicitní k zásuvnému modulu <a href='##link##'> Behavior </a>. Tato druhá má přednost.

en: Number of escalations
cs_CZ: Počet eskalací

en: Number of escalations between two groups
cs_CZ: Počet eskalací mezi dvěma skupinami

en: Reassign the ticket to group
cs_CZ: Změnit přiřazení požadavku na skupinu

en: Remove old assign group on new group assign
cs_CZ: Při přiřazení nové skupiny odebrat tu původní

en: Remove requester(s) on escalation
cs_CZ: Odebrat žadatele() při eskalaci

en: Remove technician(s) on escalation
cs_CZ: Odebrat techniky při eskalaci

en: Requester user of the task/reminder
cs_CZ: Uživatel-žadatel úkolu/připomínky

en: Requester user of the ticket
cs_CZ: Uživatel-žadatel požadavku

en: Solution provided, back to the group
cs_CZ: Řešení poskytnuto, zpět ke skupině

en: Solution rejected, return to the group
cs_CZ: Řešení odmítnuto, vráceno skupině

en: Solve date modification
cs_CZ: Změna data vyřešení

en: This ticket has been cloned from the ticket num
cs_CZ: Tento požadavek byl z požadavku č.

en: Ticket status after an escalation
cs_CZ: Stav požadavku po eskalaci

en: Tickets to close (climbed)
cs_CZ: Požadavky k uzavření (zpracované)

en: Tickets to follow (climbed)
cs_CZ: Požadavky k řešení (zpracované)

en: Use the technician's group
cs_CZ: Použít skupinu technika

en: View full history
cs_CZ: Zobrazit úplnou historii

en: a time of creation
cs_CZ: čas vytvoření

en: a time of modification
cs_CZ: čas změny

en: escalated to the group
cs_CZ: eskalováno na skupinu

en: full assignation history
cs_CZ: úplná historie přiřazení

en: missing parameters
cs_CZ: chybějící parametry

en: show group assign history visually
cs_CZ: zobrazit historii přiřazení skupiny vizuálně
