GLPI Plugin - Fields - en to fi_FI translation catalogue (35 entries)

en: Add a new field
fi_FI: Lisää uusi kenttä

en: Add tab
fi_FI: Lisää välilehti

en: Additional fields
fi_FI: Lisäkentät

en: Block
fi_FI: Osio

en: Date
fi_FI: Päivämäärä

en: Date & time
fi_FI: Päivämäärä ja aika

en: Dropdown
fi_FI: Pudotusvalikko

en: Field
fi_FI: Kenttä

en: Fields
fi_FI: Kentät

en: Header
fi_FI: Ylätunniste

en: Insertion in the form (before save button)
fi_FI: Lisää lomakkeeseen (ennen tallennuspainiketta)

en: Insertion in the form of a specific tab (before save button)
fi_FI: Lisää lomakkeeseen tietyssä välilehdessä (ennen tallennuspainiketta)

en: Label
fi_FI: Etiketti

en: Language
fi_FI: Kieli

en: MySQL tables installation
fi_FI: MySQL-taulukoiden asennus

en: MySQL tables uninstallation
fi_FI: MySQL-taulukoiden poistaminen

en: No field for this block
fi_FI: Ei kenttää tälle osiolle

en: Number
fi_FI: Numero

en: Read only
fi_FI: Vain luku

en: Regenerate container files
fi_FI: Luo uudelleen säilötiedostot

en: Some URL fields contains invalid links
fi_FI: Joissakin URL-kentissä on virheellisiä linkkejä

en: Some mandatory fields are empty
fi_FI: Jotkut pakolliset kentät ovat tyhjiä

en: Some numeric fields contains non numeric values
fi_FI: Jotkin numeeriset kentät sisältävät ei-numeerisia arvoja

en: Tab
fi_FI: Välilehti

en: Text (multiples lines)
fi_FI: Teksti (useita rivejä)

en: Text (single line)
fi_FI: Teksti (yksi rivi)

en: The plugin can't be uninstalled when the plugin is disabled
fi_FI: Liitännäistä ei voi poistaa, kun liitännäinen on poistettu käytöstä

en: Updating generated containers files
fi_FI: Päivitetään luodut säilötiedostot

en: Updating generated dropdown files
fi_FI: Päivitetään luodut pudotusvalikko tiedostot

en: Yes/No
fi_FI: Kyllä/Ei

en: You cannot add block without associated element type
fi_FI: Et voi lisätä osiota ilman liittyvää elementtityyppiä

en: You cannot add several blocks with type 'Insertion in the form of a specific tab' on same object tab
fi_FI: Et voi lisätä useita osioita, joissa on tyyppi "Liitettynä lomakkeeseen tietyssä välilehdessä" samassa objektin välilehdessä

en: You cannot add several blocks with type 'Insertion in the form' on same object
fi_FI: Et voi lisätä useita osioita, joiden tyyppi on "Lisää lomakkeeseen" samassa objektissa

en: You cannot add several blocs with identical name on same object
fi_FI: Et voi lisätä useita osioita samalla nimellä samaan objektiin

en: show
fi_FI: näytä
